به همت انجمن های علمی دانشگاه قم برگزار می گردد:

جشنواره ی دستاوردهای علمی (حرکت) با تلاش شبانه روزی تمامی انجمن های علمی در تاریخ ۱۹اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ و با حضور رئیس محترم دانشگاه قم، حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر دیرباز افتتاح شد.
رشته زیست شناسی به مانند سال گذشته حضوری پررنگ داشت . و در روزها ی برگزاری نمایشگاه سعی بر معرفی رشته زیست شناسی در ابعاد و نگاه های مختلف بود. بخشهای مختلفی که برای بازدید علاقه مندان درنظر گرفته شد شامل  سه اصل کلی گیاهی ، جانوری و انسانی بود.

در بخش گیاهی دانشجویان نمونه شیت هایی را معرفی کردند که از دسته گیاهان دارویی قرار داشت . در بخش جانوری ک بخشی بسیار جذاب برای دانشجویان سایر رشته ها شناخته شد و با استقبال دور از انتظاری رو به رو شدیم ، تشریح جانور زنده و آموزش و آشنایی با سیستم داخلی بدن جانور بود.هم چنین گروه انجمن امسال در بخش انسانی با دست آوردی نوین به استقبال نمایشگاه آمد. با پخش بروشورهایی با عنوان ژنتیک به زبان ساده که نوید انتشار نشریه توسط گروه میباشد  تلاش کرد تا با مقدمه ای ساده بازدید کننده هارا با دنیای پیچیده ژنتیک آشنا کند .از دیگر بخش های اجرایی غرفه انجمن علمی زیست شناسی تست سلامت بود  که اعضای انجمن آماده بودند که برای بازدیدکنندگان فشار خون و تست  BMIرا اندازه گیری نمایند و آنها را نسبت به سلامتشان آکاهی بخشند. هم چنین دربخش تعیین گروه خونی با استقبالی قابل ملاحظه مواجه شدیم.
در کل گروه زیست شناسی با معرفی بخشی از جذابیت های این رشته ترغیب به حضوری با امادگی دوچندان در نمایشگاه های سالهای آتی شد .

این جشنواره در محل کتابخانه ی مرحوم آیت الله قاضی (مرکزی) برگزار و‌ تا چهارشنبه مورخ ۲۲اردیبهشت ۱۳۹۵ آماده ی پذیرش بازدید کنندگان است.

هم چنین در همایش تجلیل از انجمن ها و‌غرفه های برتر، انجمن علمی زیست شناسی توانست نامزد برترین غرفه و موفق به دریافت مقام دوم در بخش غرفه ی برتر امسال شود.

انجمن علمی زیست شناسی این موفقیت را به تمامی دانشجویان عزیز زیست شناسی دانشگاه قم تبریک میگوید.


0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست