افراد دو جنسی چگونه اند؟
به فردی هرما فرودیت یا دو جنسیتی  میگوئیم که در حالتی میان دو جنس مذکر ومؤنث متولدشده باشدوبطور کلی یا جزئی اندامهای تناسلی مردانه و زنانه داشته باشد.دراصطلاح لاتین به این افراد هرمافرودیت یا انترسکسوال می گویند .
Hermaphrodite پیدایش واژه که به معنای موجود دو جنسه میباشد دراصل یونانی بوده hermaphrodite واژه یکی از aphrodite یکی از خدایاناسطوره ایی یونان و hermes که مرکب از دو واژه الهه های افسانه ایی یونانمیباشد نکته جالب اینکه انسانهای دو جنسه خودشان را به عنوان موجودی بایک جنس قبول دارند. آمار چه میگوید؟ آمار رسمی نشان میدهد که از هردوهزار کودک در امریکا؛ یک نفر دو جنسه به دنیا می آید. توجیه علمی نکته اییدر رشد جنین وجود دارد که باعث می شود آن جنین تبدیل به پسر یادخترشود. تنها دلیلی که باعث میشود یک جنین موجودی نر یا ماده شود به هورمون تستسترون بستگی دارد . جنینی که تبدیل به جنس مذکر میشود بااین هورمون شستشو میشود اما در پیدایش جنس جنس مؤنث اینکار شکلنمی گیرد . به عبارتی زمانی یک جنین تبدیل به جنس مؤنث میشود کههورمون تستسترون از جنس ماده آزاد نشده باشداما گاهی اوقات تقسیمژنتیکی کار طبیعی خود راصورت نداده وکودکی به دنیا می آید که ویژگیهای جنسی هر دو جنس را دارا می باشد که در اصطلاح به این فرد دوجنسییا میان جنسی میگوئیم..

چرا اطلاعات زیادی از این افراد در دست نیست؟ اگرواقعا از هر دوهزار نفر یک نفر دوجنسی هست آنگاه این افراد در کجا هستند؟چرا از آنان وزندگی شان اطلاعات بیشتری در دست نیست ؟ واقعیت اینستکه این افراد در گیر مسائل شخصی که در اطرافشان اتفاق می افتد هستند .در واقع گروه نسبتا کوچکی از دو جنسی ها در جهان وجود دارند که تعداشان
به طور منظم در حال افزایش است اما اکثریت آنان در انزوای کامل بسرمیبرند که دلایل اصلی این انزوا را می توان ترس وخجالت عنوان کرد . اینافراد اکثرا از سوی خانواده ؛ اطرافیان وحتی جامعه طرد میشوند وبه همیندلیل تصمیم میگیرند زندگی در سکوت وخاموشی به دور از اینکه در معرضعموم مردم باشند را ادامه دهند.البته تعدادی از این افراد سعی میکنند که باعمل های جراحی خود را از این حالت رها کرده وتبدیل به موجودی با یکجنسیت خاص شوند ولی بدلیل پیچدگی های این مسئله که از زمان شکلگیری جنین در رحم مادر تا تولد اتفاق می افتد معمولا نتایج این عمل هارضایت بخش نیست. ایجاد رابطه با این افراد آنها همانند ما به تمامی نیازهایروحی – روانی و عاطفی و احساسی احتیاج دارند . نکته ایی که در اینجا بایدآن را مد نظر داشته باشیم این است که باید از نگاه کردن به این افراد بهعنوان انسانهای عجیب وغریب و اشتباهات زیست شناسی اکیدا خودداریکنیم. آنها در واقع مظهر طبیعی خلقت خداوند هستند واگر خداوند نمیخواست ؛ این افراد بدین شکل بدنیا نمی آمدند.

می توانید شرح کامل مقاله را درفایلی که به پیوست قرار داده شده است ، مطالعه فرمایید.

Hermaphrodism-معصومه ملکیان ثابت-هرمافرودیت

نوشته شده توسط : معصومه ملکیان ثابت – دانشجوی کارشناسی زیست شناسی دانشگاه قم


3 دیدگاه

محمد رضا طیبی زاده · 7 آبان 1395 در 20:11

سلام این مطالبی که در چند پست اخیر درباره مباحث ژنتیکی گذاشته این چرا کاملا متن های سایت های منبع رو کپی کرده؟؟ مثلا در پست ژن شادی بخشی هست که کاملا ویکی پدیا کپی شده و حتی هایپرلینک های ویکی پدیا هم حتی حذف نشده یا در این مطلب هرمافرودیت خبر سایت عصر ایران کامل کپی شده و حتی در جایی میگه « پنج شنبه گذشته» !!!
فکر نمی کنین برای یک مطلبی که گویا تحقیق علمی ست ضعف به حساب میاد و هرکسی که این مطلب رو بخونه فکر میکنه که زمان جمع آوری مطلب خیلی کم بوده؟؟

  زهرا حاجيلو · 13 آبان 1395 در 07:33

  سلام..تشکر میکنیم از بازدید ودقت نظر و سخت گیری مجدانه ی حضرتعالی. باید خدمتتون عرض کنیم که اتفاقا اایرادتونن صحیح نیست و نمیشه پذیرفت.
  از ابتدای راه اندازی و آغاز فعالیت این سایت تا به الان و طبق قوانینی که مدیران محترم سایت وضع کردند ، قرار براین شد مطالب علمی و خبریهایی که آپلود میشوند صرف کپی نباشند و حدالامکان ترجمه مقالات انگلیسی باشد.
  مطالب فوق الذکر که جنابعالی اشاره کردید جزءکارهای دانشجویی محسوب میشوند.مثل کنفرانس و … . برای کنفرانس و تحقیق در دوره کارشناسی
  در همین حد خیلی هم عالیه و میشه از مقالات و سایتهای فارسی هم استفاده کرد.
  در مورد فایل ژن شادی حق باشماست هایپر لینک پاک نشده ولی ازنظر محتوایی و ترتیب متن و توضیحات فک نمیکنم موردی داشته باشند.

   Mr.shiasi · 27 بهمن 1395 در 22:06

   به نظرم‌مطالب خوب و مفید می باشد مطالب طبق گفته شما در حد کارشناسی می باشد و مطالب بسیار پیچیده دانشجو رو بی انگیزه میکنه بعدم همین جوری با این حال که مطالب روان می باشد کسی زیاد سر نمیزنه و مطالعه کنه چه برسه حالا مقاله هایی تاپ ارائه بشه به نظرم که خوبست خدا قوت به همگی?

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست